Nie każdy może pozwolić sobie na przechowywanie w garażu niesprawdzonych gadżetów, dlatego dzisiaj przyjrzyjmy się tym, które są konieczne, użyteczne i estetyczne.
Akcesoria do sprzątania kominka
Palenie w kominku niewątpliwie ma wiele plusów, jednak jest jeden mankament, który może zepsuć nam całą zabawę. Jest to mianowicie potrzeba ciągłego sprzątania. Jednak aby to zadanie nie było jeszcze bardziej uciążliwe, potrzebujemy porządnego zestawu z akcesoriami kominkowymi.
W jego skład powinien wchodzić pogrzebacz, szczypce, szufelka oraz zmiotka. Ten pierwszy musi być z izolowanym uchwytem, który zapewni ochronę przed gorącem podczas używania tego narzędzia, gdyż niejednokrotnie przyjdzie nam dzięki niemu zagaszać żarzący się ogień. Pogrzebacze mają różne długości, a te najdłuższe zapewniają najlepszą ochronę przed ciepłem.
Łopatka do kominka pozwala bezpiecznie usunąć popiół, a do jego zgarnięcia potrzebujemy zmiotki. Ta nie może być tą samą, z której korzystamy na co dzień do sprzątania domu. Szczypce z kolei przydadzą się nam, gdy będziemy chcieli ułożyć palące się już drewno lub usunąć rozżarzony kawałek, który utkwił między osłonami.
Kosze do przechowywania drewna
Kosz na drewno kominkowe może być niezwykle przydatny, a także spełniać funkcję dekoracyjną. Podobnie jak w przypadku większości akcesoriów kominkowych, istnieje szeroki wybór stylów, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Przechowując drewno w koszu możemy sporo zyskać na czasie, ponieważ nie będziemy zmuszeni przy każdym dokładaniu do kominka ruszać w podróż do garażu czy szopki. Trzymanie dodatkowego drewna w domu pozwala też mu obeschnąć, co jest szczególne zalecane w przypadku specyficznych gatunków.
Preparaty do spalania sadzy
Sadza jest naturalnym produktem powstałym przy spalaniu i podobnie jak popiół – bardzo uciążliwym dla właściciela kominka. Zaniedbanie tej kwestii jest o tyle gorsze, że faktycznie zagraża naszemu bezpieczeństwu, więc poziom zabrudzenia powinien być regularnie kontrolowany.
Dodatkowo gruba warstwa sadzy przyczynia się do większego zapotrzebowania na energię – musimy spalić więcej, by otrzymać taką samą temperaturę. Do jej usunięcia można używać tradycyjnych metod (czyli wody, szczotki i chemicznych specyfików) lub zastosować specjalistyczne preparaty do spalania sadzy.
W pierwszym przypadku musimy się liczyć z tym, że całe otoczenia kominka może wyglądać po sprzątaniu jak pobojowisko, jednak nie jest to niewykonalne zadanie. Z kolei użycie preparatu do spalania sadzy jest niezwykle proste i szybkie, więc jeśli chcemy zaoszczędzić sobie nadprogramowych nerwów i pracy, to warto wybrać właśnie takie rozwiązanie.
Te oraz pozostałe akcesoria do kominków znajdziesz na https://rolmarket.pl/pol_m_Dla-domu_Akcesoria-kominkowe-737.html