Asymetryczne lampy. Niebanalne formy w oświetleniu
Projektanci opraw oświetleniowych od jakiegoś czasu przyzwyczają nas do lamp o niezwykłych formach. Imponujących rozmiarów okręgi i inne geometryczne kształty wydają się dość oryginalne. Jednak jeszcze bardziej mogą zadziwiać niebanalne lampy o asymetrycznych kształtach.
Wyróżniając się pośród innych opraw, do których zostaliśmy przyzwyczajeni w ciągu minionych lat, zwracają naszą uwagę. We wnętrzu stanowią nie tylko oprawę oświetleniową, ale swoistą dekorację, a niekiedy wręcz wyróżniającą się na tle całej aranżacji rzeźbę.
Asymetryczne oprawy już od jakiegoś czasu stanowią jedną z propozycji producentów oświetlenia. Ich całkiem spory wybór stanowi gratkę dla entuzjastów przedmiotów niezwykłych, nowoczesnych i oryginalnych. Wiele z nich znajdziemy na stronie producenta oświetlenia Azzardo.com.pl.
Balloon – asymetrycznie, kolorowo i z rozmachem
Wiele współczesnych opraw to lampy monochromatyczne lub cechujące się ograniczoną paletą barw. Lampa wisząca Balloon stanowi dla nich przeciwwagę, będąc jednocześnie propozycją dla tych, którzy w aranżacji wnętrz nie lubią nudy i preferują żywą kolorystykę. Niezliczona ilość różnobarwnych balonów zawieszonych u sufitu i oświetlonych od góry przez cztery źródła światła prezentuje się bardzo imponująco. Niezwykły design lampy sprawia, że inwestor nie musi wprowadzać dodatkowych elementów dekoracyjnych. Co ciekawe, taka oprawa nie stanowi propozycji skierowanej wyłącznie do dzieci. Lampa Balloon idealnie sprawdza się zawieszona w salonie albo sypialni. Stanowi prawdziwą ozdobę wnętrza i pozwala na komponowanie niebanalnych aranżacji.
Noble – symetryczne kule w asymetrycznej formie
We współczesnym wzornictwie coraz częściej pojawiają się różne formy geometryczne. Nierzadko są to kule, które istniały w oprawach oświetleniowych minionych, niekiedy całkiem odległych lat. Zatem cóż w nich nowego? W przypadku lampy wiszącej Noble owe kule nie są kloszami stanowiącymi zwieńczenie cechującej się regularną budową oprawy, ale ukazują się jako zlepek wielu struktur, z których część została wykonana z metalu, a druga część ze szkła. Taka nieregularna bryła jest imponująca zarówno pod względem gabarytów, jak i formy. Dzięki metalowym, dodającym jej blasku elementom doskonale prezentuje się we wnętrzach pełnych blichtru i przepychu, jak i bardzo skromnych, wręcz minimalistycznych.
Wheel 6 Pendant – niezwykłe okręgi
Innym przykładem lampy, która regularne kształty łączy w asymetryczną formę jest oprawa Wheel 6 Pendant. Mamy tu do czynienia z oświetleniem o oryginalnym wzornictwie, które doskonale odzwierciedla potrzeby wnętrza utrzymanego w nowoczesnym stylu. Sześć wielkich okręgów, które wzajemnie się przenikają, pozwoliło na uzyskanie niezwykle dekoracyjnej lampy. Wyszukany design, a jednocześnie skromność i minimalizm to główne cechy, które dostrzegamy już na pierwszy rzut oka. Uzyskane w ten sposób ponadczasowe piękno w połączeniu z funkcjonalnością stanowi propozycję dla osób oczekujących efektownych rozwiązań. Rozbudowana konstrukcja tej oprawy sugeruje umieszczenie jej we wnętrzu niepodzielonym nadmiernie przegrodami ściennymi. Wheel 6 Pendant może zagościć w salonie, sypialni albo innym przestronnym pomieszczeniu.
Asymetryczne lampy dzięki wyjątkowej formie stanowią doskonałe uzupełnienie całej aranżacji. Zawieszone we wnętrzu przykuwają naszą uwagę i stanowią o jego wyjątkowości. Rolą projektantów jest kreowanie ich w taki sposób, by nie traciły przy tym nic ze swojej funkcjonalności.