Jak wymienić wkładkę w drzwiach?
Sytuacji, w których wymiana całego zamka jest niezbędna jest mało, zazwyczaj właściciele mieszkań i domów wymieniają jedynie wkładkę w zamku. Jest to dużo wygodniejsze, prostsze i przede wszystkim tańsze niż, gdy chcemy np. wymienić cały zamek Gerda Wkładka pozwala na całkowitą zmianę zabezpieczeń, gdy nie chcemy, aby ktoś niepowołany dostał się do mieszkania. Jak wymienić wkładkę w drzwiach?
Jak samodzielnie wymienić wkładkę w drzwiach?
Wkładka bębenkowa to część, do której wkłada się klucz, a jej wymiana nie powinna stanowić żadnego problemu. Nie ma znaczenia, czy chce się wymienić wkładkę w zwykłych drzwiach, czy w drzwiach antywłamaniowych – demontaż i montaż wkładki wygląda dokładnie tak samo. Najlepiej postawić na sprawdzone marki jak zamek Gerda wkładka.
- Otwórz drzwi i odkręć śrubę, która przytrzymuje wkładkę.
2. Włóż klucz i przekręcając go delikatnie wypchnij wkładkę na drugą stronę. Czasem trzeba trochę pomanewrować kluczem, aby całość znalazła się w odpowiedniej pozycji, ale wypchnięcie wkładki nie powinno wymagać użycia dużej siły.
3. Weź ze sobą wkładkę lub dokładnie ją zmierz i udaj się do sklepu po nową. Lepszym rozwiązaniem jest zabranie wkładki do sklepu, gdyż pozwoli to uniknąć pomyłki, ale jeśli nie masz możliwości zostawienia otwartego domu, bo nikogo w nim nie ma, to dokładnie zapisz wymiary wkładki.
4. Zamontuj nową wkładkę postępując analogicznie, jak przy demontażu.
5. Jeżeli nie możesz sobie poradzić wezwij https://www.abc-zabezpieczen.pl/
Jak wybrać nową wkładkę?
Przede wszystkim zwróć uwagę, aby nowa wkładka była idealnie dopasowana do Twoich drzwi, gdyż tylko to zapewni jej prawidłowe działanie. Dobrze, aby wkładka miała odpowiednie certyfikaty, które poświadczą jej klasę. Warto wybierać wkładki renomowanych marek, gdyż zwiększa to szansę, że zostały one wykonane z dobrych materiałów.
Kiedy należy wymienić wkładkę w drzwiach
Wkładkę w drzwiach należy wymienić zawsze, gdy istnieje podejrzenie, że dostęp do kluczy do naszego lokalu mają niepowołane osoby. Najczęściej dotyczy to więc:
- kupna mieszkania;
- zakończenia wynajmu mieszkania;
- zgubienia kluczy;
- kradzieży kluczy.
Wymiana wkładki w drzwiach jest również niezbędna, gdy jest ona uszkodzona, a mechanizm nie działa prawidłowo, utrudniając otwieranie i zamykanie drzwi. Jednak zakup nowej wkładki może wiązać się także z chęcią poprawy zabezpieczeń w domu, aby lepiej chronić się przed włamaniami. Wkładkę należy również bezwzględnie zmienić, gdy wcześniej doszło do włamania. W takiej sytuacji zamek nie będzie stanowił już zapewniał odpowiedniej ochrony.
Artykuł sponsorowany