Którą ofertę fotowoltaiczną wybrać?
Stale rośnie w Polsce ilość energii pozyskiwana z OZE. Z roku na rok przybywa także firm oferujących usługi fotowoltaiczne. Należy pamiętać, że nie każda z takich ofert będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Jaka zatem dokonać prawidłowego wyboru? Której firmie zaufać?
Na co zwrócić uwagę szukając wykonawcy fotowoltaiki?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze firmy, dobrze jest przeprowadzić research na temat dostawców systemów fotowoltaicznych w najbliższej okolicy, ale i w całym kraju. Warto sprawdzić certyfikaty, opinie innych klientów, oceny, doświadczenie i oferowane usługi. Bardzo istotne są informacje jakie komponenty oferowane przez firmę są używane w instalacjach PV? Jakość elementów ma bezpośredni wpływ na wydajność i trwałość instalacji, dlatego najlepiej jest wybierać przedsiębiorstwa, które korzystają z renomowanych i wysokiej jakości paneli słonecznych, inwerterów i innych części. Bez wątpienia takim producentem jest holenderski Victron Energy, którego produkty znane są z wysokiej jakości oraz niezawodności.
Idealna oferta na instalację fotowoltaiczną, czyli właściwie jaka?
Oferta na fotowoltaikę powinna być przede wszystkim dostosowana do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Poniżej zamieściliśmy kilka głównych elementów, które koniecznie powinny być w niej uwzględnione:
- Audyt – spotkanie z profesjonalistą w dziedzinie instalacji PV to podstawa stworzenia dobrej i rzetelnej oferty. Specjalista powinien wykonać niezbędne pomiary, zapoznać się z naszymi potrzebami i oczekiwaniami, a także rachunkami za prąd.
- Projekt systemu fotowoltaicznego, uwzględniający wielkość i moc paneli słonecznych, rodzaj i pojemność magazynu energii, rodzaj inwertera i inne elementy niezbędne do funkcjonowania systemu.
- Koszt instalacji – informacje na temat ceny zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, falownika, akumulatora energii (jeśli decydujemy się na jego zakup), systemu montażowego, instalacji elektrycznej, zabezpieczeń i innych, niezbędnych elementów.
- Prognoza oszczędności, czyli szacunkowa kwota, jaką będziemy mogli zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, dzięki instalacji fotowoltaicznej. To pomoże ocenić zwrot z inwestycji i korzyści finansowe.
- Informacje o dostępnych systemach finansowania.Nie zawsze dysponujemy wystarczająca gotówką, by opłacić całość inwestycji. Dlatego bardzo ważne jest, żeby w ofercie zawarte były treści na temat dostępnych systemów finansowania, takich jak dotacje, ulgi podatkowe lub finansowanie ratalne. Te opcje mogą pomóc w pokryciu części kosztów instalacji i zwiększeniu opłacalności inwestycji.
- Gwarancja. Czas oraz jej warunki i zakres mogą się różnić, w zależności od producenta, standardowo są to 2 lata.
- Termin realizacji,określający przewidywana datę zakończenia instalacji. Innymi słowy – kiedy możemy oczekiwać, że system fotowoltaiczny będzie w pełni działający?
- Usługi dodatkowe. Bywa, że w ofercie zawierają się tzw. informacje o dodatkowych usługach. Mogą to być : monitorowanie wydajności systemu, konserwacja, serwis lub inne usługi wsparcia technicznego, które dostarcza firma instalacyjna.
Firma, której warto zaufać.
Wybór dobrej oferty na fotowoltaikę jest istotny dla zapewnienia jakościowej instalacji i naszej satysfakcji z inwestycji. Niezbędne jest porównanie ofert od różnych firm, zadawanie pytań i dokładne zrozumienie, co oferuje każda z nich. W ten sposób jesteśmy w stanie dokonać świadomego wyboru i znaleźć odpowiednie przedsiębiorstwo, które spełni nasze oczekiwania. Dzięki temu możemy być pewni, że nie trafimy na ludzi, dla których priorytetem nie będzie nasze zadowolenie a wyłącznie zysk z kolejnej transakcji.
Jeśli wciąż szukasz firmy, która dopasuje ofertę fotowoltaiczną do Twoich preferencji – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na każde z Twoich pytań.
Artykuł sponsorowany