Pompy ciepła. Ekologia, która się opłaca
Koszty związane z ogrzewaniem to dla wielu bardzo newralgiczne zagadnienie, szczególnie zimą. Nic dziwnego, około 2/3 wydatków związanych z użytkowaniem domu przeznaczane są właśnie na ten cel. Dodatkowo wiąże się to z natrętnie powracającym problemem emisji szkodliwych substancji przyczyniających się do powstania smogu, przed którym ekolodzy ostrzegają od lat.
Jednak współczesne rozwiązania wspierające ekologiczne i energooszczędne budownictwo pozwalają na instalacje urządzeń grzewczych, które mogą nas pozbawić tych problemów.
Ciepło bez paliw stałych?
Pompy to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność, a z roku na rok liczba tych urządzeń w Polsce stale rośnie. Wg danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, liczba zamontowanych pomp powietrze – woda w Polsce w samym 2017 roku wykorzystywanych do celów grzewczych. przekroczyła 8 tyś. szt.
Ekologiczne czyli drogie?
Jakie urządzenie wybrać?
Samo urządzenie jest stosunkowo tanie i nie wymaga kosztownej infrastruktury. Instalacja jest prosta i szybka, a pełna automatyka pozwala na bezobsługową pracę pompy. Wadą jest oczywiście niestabilność. Pompy ciepła powietrze-woda pracują z pełną wydajnością w dodatnich temperaturach i w okolicach niewielkiego mrozu. Jeśli temperatura spada poniżej -10 stopni Celsjusza, ich praca zaczyna być wspomagana grzałką elektryczną.
W przypadku pomp Immergas nic nie stoi na przeszkodzie by taką instalację połączyć z kotłem kondensacyjnym, który przejmuje zadania pompy w przypadku dużych mrozów. To rozwiązanie, które wciąż jest ekologiczne, a koszty użytkowania urządzeń nadal są niskie
Zapytaj specjalistę
Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Brescello w Północnych Włoszech, gdzie znajduje się również fabryka zapewniająca produkcję na poziomie 300 000 kotłów gazowych rocznie. Na polskim rynku Immergas działa od 1996 roku, niezmiennie plasując się na pozycji lidera w branży technologii grzewczych.
Od ponad 20 lat Immergas Polska dostarcza na rynek najwyższej jakości kotły gazowe, pompy ciepła, panele solarne, czyli wszystko to, co pozwala na stworzenie zintegrowanego i ekologicznego systemu grzewczego w każdym domu.
Kacper Krysztofik