Ekologiczne zegarki
Ekologia zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w codziennym życiu. Dbanie środowisko naturalne staje się stylem życia. Nie jest to wcale takie trudne, segregacja śmieci czy korzystanie z biodegradowalnych toreb jest bardzo proste.
Pojawia się też dużo żywności produkowanej w zgodzie z naturą.
Nic więc dziwnego, że ekologia wkroczyła również w sferę mody. Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy są drewniane zegarki.
Modna tradycja
Drewniane zegarki nie są wynalazkiem XXI wieku, bowiem pierwszy egzemplarz powstał w 1837 roku w Rosji. Jednakże moda na tego typu czasomierze zapanowała kilka lat temu, co ciekawe wszystko zaczęło się w Polsce.
Dlaczego zegarki z drewna są tak interesujące? Pierwsze, co rzuca się w oczy to niepowtarzalny wygląd. Są utrzymane w minimalistycznej stylistyce i posiadają dość duże tarcze. W połączeniu ze skórzanym paskiem tworzą doskonałą całość. Warto też dodać, że zazwyczaj nie spotyka się dwóch takich samych egzemplarzy z powodów, które zostaną wyjaśnione później. Jeżeli ktoś chce się wyróżniać niepowtarzalnym i funkcjonalnym dodatkiem z pewnością to osiągnie kupując drewniany zegarek.
Zegarki z drewna są bardzo lekkie i przy tym bardzo wytrzymałe, to jednak nie jest najważniejsze. Powstają z ekologicznego materiału w związku z tym ulegają całkowitemu rozkładowi. Chronią w ten sposób środowisko, co dla wielu ludzi ma ogromne znaczenie. Poza tym panuje duża moda, pożyteczna skądinąd, na bycie Eko, co przekłada się na popularność zegarków.
Drewno na czasomierze pochodzi z drzew przeznaczonych do wycinki, przy produkcji nie zużywa się dużych ilości materiału.
Polska jakość
Gdy dany gadżet staje się często kupowany, wiele firm przechodzi z produkcji ręcznej na masową przy pomocy maszyn. Nie inaczej jest w przypadku drewnianych zegarków. Sporo zagranicznych fabryk działa w ten sposób, proponują produkty powstające w zautomatyzowany sposób. Zdobywają w ten sposób rynek wprowadzając wiele modeli.
W Polsce istnieje jednak konkurencja dla drewnianych zegarków powstających na masową skalę. Jest nią marka Woodlans pochodząca z pracowni Michała Napierały istniejącej od 2011 roku. Każdy egzemplarz jest ręcznie robiony z dębu i oznaczony osobnym numerem, dlatego też nie znajdzie się dwóch takich samych zegarków. Każdy będzie niepowtarzalny, nie ma wszak dwóch takich samych kawałków drewna.
Zegarki Woodlans składane są w standardach zegarmistrzowskich. Napędzane są sprawdzonym japońskim mechanizmem Citizen. Wszystko to sprawia, że wygrywają rywalizację z każdym czasomierzem produkowanym na masową skalę.
Moda i ekologia
Jeżeli komuś wydawało się, że nie można pogodzić ekologii i mody, to jest w dużym błędzie. Świadczą o tym drewniane zegarki, każdy element tych najlepszych modeli jest robiony ręcznie, dzięki temu całość jest niepowtarzalna i pasująca do wielu stylizacji. Do tego drewno jest tworzywem naturalnym, nie szkodzi więc środowisku.
Prawdziwe połączenie ekologicznego podejścia do życia z modnym wyglądem.