Pożyczki do domu – nisza, czy ekstrawagancja?
Specjaliści finansowi zgodnie twierdzą, że od pewnego czasu stale wzrasta poziom zainteresowania pożyczkami do domu. Można się zastanawiać, czy korzystają z nich tylko nieliczni klienci i czy warto uważać je za ekstrawaganckie? Kto tak naprawdę najczęściej z nich korzysta?
Na czym polegają pożyczki domowe?
Pożyczki domowe to pożyczki z opcją opieki konsultanta, czyli pracownika firmy pożyczkowej. Jego rolą jest spotkanie się z potencjalnym kredytobiorcą, przedstawienie mu warunków umowy i najczęściej od razu wypłacenie pożyczki w gotówce. Miejscem spotkania może być zarówno dom kredytobiorcy, jak i jakiekolwiek inne miejsce.
Osoba zainteresowana taką pożyczką powinna wejść na stronę wybranej firmy pożyczkowej i wypełnić tam krótki wniosek lub zadzwonić na infolinię w celu umówienia spotkania z przedstawicielem.
Dla kogo są przeznaczone?
Pożyczki domowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Zazwyczaj korzystają z nich ci, którym zależy na jak najwygodniejszym i najszybszym otrzymaniu potrzebnych pieniędzy. Zaletą tego typu kredytów jest to, że firmy pożyczkowe nie sprawdzają swoich potencjalnych klientów w BIKU, dlatego nawet osoby z bardzo złą historią kredytową mają szansę na otrzymanie pomocy. Listę tego typu firm można znaleźć na stronie https://polecampozyczke.pl/. Natomiast ranking najlepszych z nich znajduje się na ratkomat.pl.
Z pożyczek domowych bardzo często korzystają mamy z małymi dziećmi, którym ciężko jest udać się do tradycyjnego banku i oczekiwać kilka dni na decyzję, przed którą trzeba skompletować szereg dokumentów. To najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na bardzo szybkiej decyzji kredytowej i otrzymaniu pieniędzy do ręki. Przedstawiciele firm pożyczkowych wypełniają razem z klientem wniosek o pożyczkę, w którym takie dane, jak np. wysokość zarobków są wpisywane jedynie na ustne oświadczenie.