Fairma, czyli moda z sercem
Weganizm już na dobre zadomowił się na polskim podwórku. Po zatrzęsieniu lokali z roślinną kuchnią przyszedł czas na etyczną modę. Do listy miejsc cruelty free można od niedawna dopisać pierwszy w Polsce sklep oferujący wegańskie obuwie i akcesoria. Jego siedziba mieści się w Krakowie, jednak jego zasięg – za sprawą uruchomionej niedawno platformy sprzedaży online www.fairma.pl – obejmuje już całą Polskę i kraje UE. W dodatku Fairma to nie tylko ukłon w stronę wegan, ale także każdego, kto poszukuje oryginalnych i designerskich rozwiązań w ubiorze.
Pomysł na Fairmę podyktowało samo życie. Właścicielka sklepu to wieloletnia weganka, która swoje życie zawodowe dzieli między Polską a Francją. Radości z faktu, że w naszym kraju stale rośnie ilość roślinnych restauracji, towarzyszyło poczucie, że nadal niełatwo jest zdobyć buty, torebkę czy stylowe dodatki zgodne z ideologią przyjazną dla zwierząt. Celem stworzenia Fairmy stało się więc wypełnienie luki w tym obszarze. A najważniejszym zadaniem działalności – oferowanie produktów nie tylko do codziennego użytku, ale także na wyjazdy służbowe czy specjalne okazje.
Fairma Ethical Design to koncept wykraczający jednak swoimi założeniami poza weganizm. Sklep promuje ideę odpowiedzialnych i świadomych zakupów, które odcinają się nie tylko od eksploatacji zwierząt, ale także taniej siły roboczej i zasobów środowiska. Fair filozofia opiera się na trzech filarach – respect for human rights, animals rights and environment. W praktyce oznacza to dystrybucję wyrobów tylko takich producentów, którzy na każdym etapie produkcji – począwszy od projektu, wyboru materiałów i wreszcie odpowiednio przygotowanych stanowisk pracy – maksymalnie dużą uwagę przykładają do aspektów etycznych, a nie wyłącznie do rynkowego zysku.
Asortyment Fairmy tworzą polskie i światowe marki, których selekcja odbyła się zgodnie z takimi założeniami. Co to oznacza dla klientów? Po pierwsze, mogą być pewni, że nie trafią na komponenty (np. skóra, kleje) butów czy torebek, które przyczyniły się do krzywdy ludzi bądź zwierząt. I dotyczy to zarówno produktów sprowadzanych zza granicy, jak i lokalnych wyrobów (np. firmowanych przez Fairmę toreb płóciennych, którym przyznano certyfikat PETA-Approved). Po drugie, mogą wybierać wśród całej gamy alternatywnych i niezwykle ciekawych materiałów, z których część powstała na zasadzie recyklingu, a część wykorzystuje roślinne zamienniki skóry (np. korek naturalny, włókna konopi czy Piñatex – materiał z włókna liści ananasa). Po trzecie w końcu, mogą liczyć na niszowe, oryginalne i niepowtarzalne wzornictwo, które przełamuje standardy masowej mody.
Fairma odpowiada nie tylko zapotrzebowaniu na etyczne zakupy, ale także unikatowy styl w ubiorze. W sklepie można znaleźć takie marki, jak np. NAE (portugalski producent obuwia z oddychającej mikrofibry, Piñatexu czy korka), ETHLETIC (pionier w produkcji trampek z naturalnej gumy, który jako pierwszy przekazał 15% dochodów na rzecz dobrostanu swoich pracowników), Eco Vegan Shoes (szwedzki wytwórca „oddychającego” i odprowadzającego wilgoć obuwia, m.in. eleganckich szpilek, które dzięki antypoślizgowym wkładkom i systemowi regulacji temperatury zapewniają pełen komfort chodzenia) czy ALTERCORE (nasz rodzimy producent wegańskich glanów).
Bogaty, lecz świadomie komponowany asortyment pozwala na odnalezienie rozwiązań spełniających rozmaite potrzeby – od hipsterskich sneakersów aż po eleganckie sztyblety. Dzięki temu Fairma coraz lepiej zadomawia się na krakowskim Kazimierzu, a od niedawna za pomocą platformy online dociera także do osób z całego świata. Na tym jednak kariera sklepu się nie skończy, gdyż właścicielka ma w planach uruchomienie własnej produkcji wegańskich akcesoriów – na początek pasków i portfeli. Pozostaje trzymać kciuki, by odbiorców etycznej mody było coraz więcej.
Więcej informacji: www.fairma.pl
W celu uzyskania dodatkowych informacji uprzejmie prosimy o kontakt:
Mobile: + 48 501 078 868
E-mail: agnieszka@artofcopy.pl