Time To Lead – rozpoczyna się europejska batalia klimatyczna
Problem
globalnego ocieplenia to w ostatnich miesiącach temat nr1. na
salonach politycznych Europy. Czy wobec kryzysu finansowego…
. Unia coraz bliżej pakietu klimatycznego
. Twoje działania wpływają na klimat…
UE powinna zarzucić działania na rzecz ograniczenia emisji CO2
do atmosfery? Czy też rozsądniej będzie zatroszczyć się o problem zmian klimatycznych już teraz?
Miejmy świadomość, że Polski rząd będzie jednym z najbardziej aktywnych przeciwników wprowadzania koniecznych zmian.
Musimy przestać myśleć o zmniejszeniu emisji jako kosztownej fanaberii i uświadomić sobie ostatecznie, że praca nad ograniczeniem emisji CO2 oznacza innowacyjność i budowanie gospodarki przyszłości. Chcąc pomóc obywatelom Europy w odpowiedzi na te pytania, największe organizacje ekologiczne, koordynowane przez Climate Action Network (CAN), rozpoczęły właśnie kampanię Time to Lead.
Głównym narzędziem kampanii jest strona internetowa http://www.timetolead.eu/ za pośrednictwem której odwiedzający mogą nie tylko zgłębić swoją wiedzę na temat problemu globalnego ocieplenia, ale też przekazać bezpośrednio swoją opinie w sprawie globalnego ocieplenia czołowym politykom państw UE.
11 grudnia 2008 roku przywódcy państw UE zasiądą do stołu obrad, aby podjąć decyzję o kształcie polityki wobec problemu globalnych zmian klimatu. W zeszłym roku zadecydowali, że aby przeciwdziałać katastrofalnym konsekwencjom, potrzebna będzie redukcja emisji CO2 o 30% do roku 2020.
Potrzebne jest spójne i mocne stanowisko wszystkich tych, którzy chcą uczestniczyć w procesie powstrzymywania zmian klimatycznych. Tylko jeden głos wielu osób może wpłynąć na globalnych decydentów. Głosujmy poprzez timetolead.eu
W dniach 1-12 grudnia 2008 w Poznaniu odbędzie się Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu. W negocjacjach i obradach udział wezmą delegacje państw – sygnatariuszy Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC), która jest jedną z najważniejszych umów ekologicznych formułującą podstawy międzynarodowych działań w walce z globalnym ociepleniem klimatu oraz media i autorytety naukowe z całego świata.